logo
ozon-clinic

BALMOZON PROFESYONEL CİLT BAKIM SERUMU

EL, YÜZ ve TÜM VÜCUT İÇİN

İçindekiler: Ozonized Olive Oil (Ozonlanmış Yağ)
www.balmozon.com


OZONLANMIŞ YAĞIN KULLANILDIĞI DURUMLAR

Cilt Kırışıklıklarında: İçeriğindeki yoğun oksijen ile hücre oksijenlenmesini arttırır. Onarım ve yenilenmeye ortam hazırlar. Cilde canlılık ve parlaklık sağlar.

Akne ve Cilt Lekelerinde: Bütün gece kalacak şekilde lezyonların üstüne sürülür.

Cilt Enfeksiyonlarında: Enfekte bölgeye günde 2-3 kez ve bütün gece kalacak şekilde kompres yapılır.

Pişiklerde: Pişik bölgesi temizlendikten sonra sürülen ozonlanmış yağ, hem pişiğe bağlı acıyı azaltıp tedavi ederken aynı zamanda pişik üzerine yerleşecek mantarları da önlemiş olur.

İyileşmeyen Yaralarda, Yatak Yaralarında: Günde 2 kez ve bütün gece kalacak şekilde ozonlanmış yağ uygulaması hem mikropları temizlerken hem de yarayı iyileştirici özelliği ile yara iz bırakmadan kısa zamanda kapanacaktır.

Ağız İçi Aftlarda ve Yaralarda: Ağız içindeki lezyonlara günde 3-4 kez ozonlanmış yağ sıkılır.

Böcek Sokmalarında: Isırılan bölgeye ozonlanmış yağı sürerek ovmak yeterlidir.

Diş Eti Kanamalarında: Diş fırçasına ozonlanmış yağ damlatılarak dişler 2 hafta boyunca günde 2-3 kez fırçalanır.Ağrı ve kanama kaybolurken diş eti kanamasının da tekrarı önlenmiş olur.

Diş Beyazlatmada: Günde bir kez ozonlanmış yağ ile dişler fırçalanır.Aynı zamanda bakteri plaklarını azaltacağı için ağız kokusunu önler ve ağız yolu ile vücuda girerek hastalık oluşturacak mikrop sayısı azalmış olacaktır.

Selülitde (Lipodistrofide): Günde 1 kez Selülitli bölgeye ozonlanmış yağ sürülerek yapılan masaj,bölgenin oksijenlenmesini ve kan dolaşımını arttıracağından selülit derecesinde gerileme izlenecektir.

Saç Dökülmesinde: Haftada 2 kez saçlı bölgeye ozonlanmış yağ sürülerek friksiyon yapılır. 1-2 saat bekledikten sonra yıkanabilir. Enfeksiyonu giderir,kepeklenmeyi azaltır, saçları besleyerek canlılık verici etkisi vardır.

Spor Yaralanmalarında: Etkilenmiş kas grubuna ozonlanmış yağ sürülerek masaj yapılır.

Gribal Enfeksiyonlarda: Şikayetler başlar başlamaz burun ve boğaza sürülen ozonlanmış yağ virusların çoğalmasını azaltacağı gibi ödemi de azalttığından tıkanıklıkları da gidermiş olacaktır.

Genital Enfeksiyonlarda: Ozonlanmış yağın bakteri,virus ve mantarları öldürücü özelliğinden dolayı bütün gece boyunca kalacak şekilde uygulanan kompres son zamanlarda sıkça konuşulan karnabahar (papilloma) virusu dahil genital yolla bulaşan pek çok virusa, antibiyotiklere dirençli mantar ve bakterilere karşı etkili olacaktır.

Helikobakter Piloride: En az 3 hafta boyunca sabah aç karnına içilen ozonlanmış yağ midedeki H.piloriyi yok ederken aynı zamanda mide koruyucu özelliği ile gastrit şikayetlerini de azalmasını sağlayacaktır. Ayrıca H.Pilori pozitif olan kişilerin kendi diş etlerinde de bu bakteriyi bulundurmaları tekrarlayan enfeksiyonu ortaya çıkaracağından tedavi sırasında dişlerini ozonlanmış yağ ile fırçalamaları ve varsa aile bireylerinde tekrar bulaşmayı önlemek için onlarında aynı anda tedavi olması gerekmektedir.

Hemoroid Tedavisinde: Dış hemoroidde anüs çevresine sürülen ozonlanmış yağ ,ağrı,kaşıntı ve hassasiyeti azaltır.Aynı zamanda ozonlanmış yağın içilmesi dışkıyı yumuşak hale getirdiğinden hemoroid tedavisinde yardımcı rol oynar.

Mantarların Tedavisinde (Deri, Tırnak ve Genital Mantarlarda): Mantar enfeksiyonu olan bölgeye günde 2 defa ve bütün gece kalacak şekilde en az 3 hafta boyunca ozonlanmış yağ sürülmesi enfeksiyonu tedavi eder. Fakat mantar enfeksiyonunu kolaylaştıran faktörler varsa (şeker hastalığı gibi direncin düşük olması,nemli ve havasız ortamda kalmak) ozonlanmış yağı önlemek adına sürmeye devam etmek gerekir.

Radyasyon, Güneş Yanığı ve Tüm Yanıklarda: Ozonlanmış yağ yanık bölgesine güne 2 kez yara iyileşene kadar sürülür. Yara iyileşmesini hızlandırırken yara üzerine eklenecek enfeksiyonlardan korumuş olacaktır. Ozonlanmış yağ ile tedavi edilen yaralar daha az belirgin veya hiç iz bırakmadan iyileşir.

Siğillerde: Günde 1 kez 10 gün boyunca ozonlanmış yağ siğillere sürülür.

Ter Kokularında: Günde bir kez terleyen bölgeye ozonlanmış yağ sürülür.

Topuk Çatlaklarında: Günde 1 kez bölgeye sürülen ozonlanmış yağ iyileştirici etkisinden başka nemlendirici ve sıvı kaybını önleyici etkisi mevcut.

Masajda: Masaj yağı olarak kullanılması uygundur.

SAKLAMA ŞARTLARI

Buz dolabında bekletiniz. Soğuk ortamda bekletmek kullanma ömrünü oldukça uzatacaktır.
Kullanım süresi 24 aydır.
HİÇBİR KATKI MADDESİ ALKOL İÇERMEZ VE YAN ETKİSİ YOKTUR.
KİMYASAL MADDELER,PARABEN,SENTETİK PETROL ÜRÜNLERİ, ALKOL, ESANS, VAZELİN VE PARAFİN İÇERMEZ.
HAMİLELER VE ÇOCUKLAR GÜVENLE KULLANABİLİR.
HARİCEN KULLANILIR.GÖZLERE TEMASINDAN KAÇININIZ.